استفاده از ظرفیت پزشکان عمومی در ارائه خدمات طب سنتی

استفاده از ظرفیت پزشکان عمومی در ارائه خدمات طب سنتی

مشاور وزیر و مدیر کل دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت، گفت: باید از ظرفیت پزشکان عمومی برای پاسخ به نیازهای طب سنتی در کشور استفاده نمود.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از مهر، محمدرضا شمس اردکانی، با تاکید بر اینکه قرار نیست طب سنتی جایگزین طب رایج شود، تصریح کرد: طب سنتی در زمینه اعمال یداوی هنوز آنقدر توانمند نیست که بتواند در مقابل جراحی‌های طب رایج موفقیتی داشته باشد.

وی به فعالیت اکثر پزشکان عمومی در حوزه طب سنتی اشاره کرد و افزود: باید از ظرفیت پزشکان عمومی برای پاسخ‌گویی به نیاز میلیون‌ها متقاضی طب سنتی در کشور استفاده شود، اما باید آموزش ببینند تا کار درست و علمی و مبتنی بر متدهای آکادمیک انجام دهند.

شمس اردکانی، با تاکید بر اینکه نباید مردم را از دسترسی به خدمات طب سنتی محروم کنیم، ادامه داد: دنیا به سمتی می‌رود که مردم حداکثر حق انتخاب را در حوزه سلامت داشته باشند و بتوانند روش درمانی دلخواه خودشان را انتخاب کنند.

مدیر کل دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت با عنوان این مطلب که نظام سلامت هیچ هزینه‌ای برای برخورداری مردم از طب سنتی نمی‌دهد، گفت: نیاز است که مسئولان مرتبط در صدور مجوز فعالیت بخش غیر دولتی در حوزه سلامتکده‌ها، نرمش بیشتری داشته باشند تا افراد بیشتری به این حوزه ورود کرده و زمینه بهره‌مندی مردم از خدمات طب سنتی را فراهم کنند.