دومین دوره نمایشگاه طب سنتی و طب جایگزین برگزار شد

دومین دوره نمایشگاه طب سنتی و طب جایگزین برگزار شد

به گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، نشست شورای سیاست گذاری دومین دوره نمایشگاه طب سنتی طب جایگزین داروهای گیاهی و گردشگری سلامت با حضور اعضای شورای سیاست گذاری نمایشگاه در دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت در تاریخ 20 بهمن برگزار شد.

در ابتدای جلسه جناب دکتر محمد پناهی دبیر اجرایی نمایشگاه در خصوص ویژگی‌های این نمایشگاه به پاره‌ای از توضیحات پرداخت این  نمایشگاه در وسعت حدود 1000 متر مربع و با حضور بیش از 60 شرکت داخلی و خارجی در تهران برگزار می شود . در این نمایشگاه که در 4 بخش با رویکرد تخصصی و بین‌المللی در کشوربرگزار می‌شود دانشکده‌های طب سنتی، دانشکده‌های علوم پزشکی ، انجمن‌های علمی سراسر کشور، سلامت کده‌ها ، تولید کننده‌ها و صادر کنندگان گیاهان دارویی و فرآورده‌های طبیعی و شرکت‌های دانش بنیان و نیز شرکت‌های تسهیل گر گردشگری، بیمارستان‌ها و مراکز درمانی حضور یافته و در کنار نمایندگانی از کشور ژاپن، مالزی و تایلند  به معرفی ظرفیت‌های بالقوه ایران در حوزه گیاهان دارویی و طب ایرانی و گردشگری سلامت می‌پردازد.

در ادامه جناب دکتر علیرضا عباسی معاون تعالی دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت و عضو شورای سیاست‌گذاری نمایشگاه از ورود بخش خصوصی شرکت منیر تجهیز امین به جهت کمک به شناسایی فعالان این حوزه با برگزاری نمایشگاه تخصصی در این طرح قدردانی نمودند و تاکید داشتند بخش بین‌المللی این نمایشگاه در دوره‌های آینده با حمایت بیشتر اعضای شورای سیاست گذاری قوی‌تر برگزار خواهد شد.

در پایان نیز دکتر امیر هوشنگ اسلامی تبار عضو شورای سیاست‌گذاری نمایشگاه به لزوم مشارکت تمامی فعالان این حوزه در نمایشگاه تخصصی بین‌المللی در جهت رونق تولید و کمک به صادرات اشاره کرد .

دومین دوره نمایشگاه طب سنتی، طب جایگزین داروهای گیاهی و گردشگری سلامت با حمایت دفتر طب ایرانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ، وزارت میراث فرهنگی و گردشگری و صنایع دستی، معاون امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی، ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی و طب سنتی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری انجمن خدمات بین‌المللی سلامت و سایر انجمن‌ها و اتحادیه‌های مرتبط به مدت 4 روز از 29 بهمن  تا 2 اسفند در سالن ملل مجموعه نمایشگاه‌های بین‌المللی شهر آفتاب از ساعت 10 صبح تا 5 بعد ازظهر برگزار می‌شود.

دومین نمایشگاه طب سنتی و طب جایگزین